מידן תכשיטים
Search
Close this search box.

המחירים באתר הינם לפי גרם ועשויים להשתנות בעקבות עליה של חומר גלם

ציוד לצורפים לכל חלקי הארץ

צורפות, או עיבוד מתכות יקרות, זו מלאכה בת מאות שנים של עבודה עם זהב ועם מתכות יקרות אחרות. בעבר, ייצרו צורפים מגוון של מוצרים ממתכות כמו תכשיטים וכלים שונים. כיום צורפים מייצרים בעיקר תכשיטים. כצורפים תהיו זקוקים ליותר או פחות ציוד לצורפים, בהתאם לתכשיטים ולפריטים שאתם מעצבים.

צורפות זו מיומנות של עיבוד מתכת בקנה מידה קטן ועדין הדורש התמקצעות וציוד ייעודי מתאים ואיכותי.

ציוד לצורפים
לרכישת ציוד להכנת תכשיטים מכל סוג שהוא, חשוב להכיר היטב את התחום, אולי לעבור סדנא כלשהי שתכין אתכם ותחשוף אתכם למגוון הרחב של ייצור תכשיטים. חומרים לתכשיטים כוללים את חומרי הגלם, בין אם מדובר במתכות או בדים, ציפוי מתכות, חומרים מהטבע כגון עץ או צדפים ועוד.

ציוד לצורפים מותאם כאמור לעבודה עם מתכות יקרות. הציוד הראשוני שכדאי לרכוש הוא מגוון של פצירות בגדלים שונים ובצורות שונות, מרובעות, משולשות, עגולות, חצי עגולות ומברשת פליז לניקוי הפצירות. בנוסף, קשתיות צורפים. ככל שהקשתית צרה יותר, כך קל יותר לדייק איתה בניסור המתכת.

מסוריות. יש להתאים את דרגת גסות המסורית לסוג הניסור. פלייר, צבת, מלקחת. כולם שמות של אותו הכלי. הפלייר משמש לתפיסה, כיפוף ומשיכה ואף לסלסול מתכות. לכן מומלץ לרכוש מספר סוגים של פלייר. מומלץ גם לרכוש פלייר ללא שיניים כדי לא "לפצוע" את התכשיט בזמן העבודה.

קאטר, קוצץ. יש שני סוגים שכדאי שיהיו ברשותכם, פלש קאטר לחיתוך חוטים או לשם הלחמה בחיתוך חלק, או קטר מצח שמתאים לחיתוך בצמוד לחומר הנחתך. ובנוסף גם סוגי פטישים.

מה מכינים הצורפים
כמובן את כל סוגי התכשיטים העשויים ממתכות. טבעות, עגילים, צמידים, שרשראות. אביזרים לצמידים למשל יכולים גם להתאים כחלק מציוד הצורפות. שילוב של חרוזי כסף 925, נמצאים בשימוש תכוף על הצמידים. כסף 925 הוא כסף המשולב עם חומר נוסף, לרוב נחושת, כאשר דרגת הטוהר של הכסף היא תשעים ושניים אחוזים. זו סגסוגת יוקרתית המקובלת בשימוש בעולם התכשיטנות והצורפות.

כדי לעבוד בצורפות צריך לעבור הכשרה ולצבור מיומנות של עבודה עם מתכות. צורפים צריכים לדעת להלחים, לנסר, ליצוק וללטש, ומעבר לכל זה, להיות מיומנים ביצירת תכשיטים. ציוד לצורפים הוא מקצועי מאוד ואמור להיות מותאם למטרותיכם.

לקבלת ייעוץ השאירו פרטים

מידן תכשיטים

לקהל לקוחותנו היקרים
אנו שמחים ונרגשים לבשר לכם שלאחר כשלושים ושש שנות פעילות במשרדנו ברחוב אלנבי אנו פותחים ומעתיקים את משרדנו הראשיים למשכננו החדש ברחוב שוהם 7 (בניין פז) ברמת גן.
חשוב לציין שהחנות שהייתה קיימת ברחוב אלנבי 77 פינת מאזה 1 תמשיך לפעול ולתת מענה ללקוחות.
משרדנו יחלו לפעול לאחר חג הפסח ובתחילת חודש מאי.
אנו זמינים בכל שעות הפעילות ונמשיך לתת מענה.
בברכת חג פסח שמח וכשר.
"מידן תכשיטים בע"מ"

כתובת וטלפון משרד ראשי
שוהם 7 (בניין פז) ברמת גן:
03-6291321
מספר וואטסאפ למשרד הראשי: 058-7965777
כתובת וטלפון חנות
כתובת אלנבי 77 תל אביב:
03-6295444
מספר וואטסאפ לחנות: 050-5633743

דילוג לתוכן